Šeimoms

Menų terapijos centre organizuojami dailės užsiėmimai šeimoms – mamos (ar tėčio) ir vaiko grupė, teikiama psichologo konsultacija šeimoms.

 

 

 

MAMOS (TĖČIO) IR VAIKO GRUPĖ20160512_08d

Užsiėmimų metu vaikas ir mama (tėtis) kartu kuria ne tik piešinį, skulptūrą, bet prasmingą tarpusavio ryšį. Abu kartu išgyvena įvairias emocijas, mokosi pasakyti kas patinka, o kas ne. Mokosi priimti vienas kitą ir džiaugtis buvimu kartu.

Kurdamas kartu su tėvais jūsų vaikas turės galimybę gauti taip reikalingą visą dėmesį, kurio nereikia dalintis su mamos telefonu, darbu, televizoriumi, broliu. Kūryba atpalaiduoja, skatina spontaniškumą, todėl pasyvūs ir uždari vaikai tampa drąsesni, daugiau bendraujantys, o  nerimastingi ir sunkiai nuo tėvų atsiskiriantys –  daugiau domisi bendraamžiais, lengviau įsijungia į ikimokyklinio ugdymo grupes. Vaikas mokysis ne tik būti kartu su tėvais, bet ir saugiai atsiskirti, stebėdamas kitus vaikus, piešdamas kartu su jais.

Dailės saviraiškos metu įvairios meno priemonės yra kaip žaislai su daugybe galimybių. Jos pilnos atradimų džiaugsmo (pvz. sumaišyti spalvas), galimybių (pvz. nulipdyti daug saldainių ir vaišinti kitus), sukūrimo kažko naujo arba vis kartoti mėgstamą veiksmą (pvz. daužyti molį).

Dailės priemonės kaip neišbaigti žaislai leidžia vaikams ne tik kartoti savo mėgstamus veiksmus ir judesius (taip vaikas mokosi), bet ir daryti kažką naujo (taip vaikas kaupia naują patirtį). Ir visi tai darys skirtingai, unikaliai, bet visi sukaups patirtį, kas nutinka, kai sumaišai geltoną ir mėlyną spalvas. Užsiėmimuose bus naudojamos įvairios dailės priemonės: molis, dažai, skirtingų dydžių popierius ir kt.

Laikas praleistas kartu su vaiku yra auksinis, nes tai yra būtina sąlyga augti harmoningai asmenybei.

Dailės saviraiškos, naudojant dailės terapijos metodus, užsiėmimai šeimai vyks antradieniais nuo 18.00 val. Grupėje dalyvauja 2 šeimos ir daugiau. Užsiėmimai vyksta vieną kartą per savaitę, vienas užsiėmimas trunka 1 val.

Grupės kaina: 10 užsiėmimų 150€. Užsiėmimų pradžia ( kai grupėje mažiausiai dvi šeimos) – rugsėjo 19 d. Pirmas mokėjimas iki rugsėjo 19 d 75€, kitas mokėjimas iki spalio 24d.

Grupės vadovė: Dovilė Jankauskienė https://www.menuterapija.lt/specialistai/

 

 

PSICHOLOGO KONSULTACIJA ŠEIMOMS

Psichologė Dovilė Jankauskienė teikia psichologo konsultacijas tėvams ir vaikams. Konsultacijų metu naudojami dailės ir žaidimų terapijos metodai.

Ko gali tikėtis šeima po terapinių susitikimų?

  • Pasikeis bendravimo stilius, išmoks kurybiškų reagavimo būdų.
  • Didės vienas kito supratimas.
  • Šeimos nariai aiškiau suvoks savo vietą ir misiją šeimoje.
  • Išmoks reikšti savo jausmus, neskaudindami kitų.
  • Mokės išreikšti savo lūkesčius ir norus, kitiems šeimos nariams.
  • Šeima išmoks geriau palaikyti ir paremti tuos šeimos narius, kuriems to reikia.

Pirmas susitikimas. Jo metu suaugusieji šeimos nariai papsakoja, kas jiems yra sudėtinga, kokią jie mato vaiko ar šeimos problemą. Įsigarsinus problemą, ji suformuluojama, visiems tampa aiškus klausimas, į kurį reikia ieškoti atsakymo. Prie vaiko suaugusieji  niekada nekalba apie jį kaip “problemą”.

Antras susitikimas. Dalyvauja visi šeimos nariai, kuriems tas klausimas ar problema svarbūs. Susitikimo metu kartu žaidžiama. Gali būti kūrybiniai – vaizduotės (namai, darželis, mokykla, kelionė, ligoninė ir pan.) , stalo, judėjimo žaidimai ar kūrybinės užduotys (nupiešti, nulipdyti, pastatyti ir t.t.). Po žaidimo visi dalyviai pasidalina savo jausmais, patyrimu, norais. Žaidimas veikia terapiškai, jo metu lengviau išleisti susikaupusius jausmus, suprasti kokia šeimos sistema, kam šeimoje iš tikrųjų kažko trūksta. Žaidimo metu galima eksperimentuoti, siūlyti įvairias situacijas, keistis rolėmis. Skiriami namų darbai.

Trečias susitikimas. Kartais yra būtinybė pasikalbėti tik su tėvais – kas vyko, ką jie pamatė, ką suprato. Jei tokios būtinybės nėra, užsiėmimas vyksta su visa šeima.

Ketvirtas susitikimas. Vyksta susitikimas tik su tėvais, kurio metu išsakomi, kokie pokyčiai vyksta ar nevyksta, pasidalinama išgyvenimais, jausmais. Jei šeima jaučiasi sustiprėjusi ir galinti spręsti savo klausimus susitikimai užbaigiami, jei yra poreikis užsiėmimai pratęsiami toliau. Užsiėmimų metu, išryškėjus, kad yra sunkumas ar problema kokioje nors poroje pvz., mama – sūnus, tėtis – dukra, močiutė – anūkas, mama – tėtis ir pan., galimas kūrybinis darbas su problemine pora.

Comments

comments