Seminaras “Atminties ir užmaršties objektai dailės terapijoje”

Menų terapijos centras kviečia į dailės terapijos teorinį – praktinį seminarą ”Atminties ir užmaršties objektai dailės terapijoje”. Seminaras vyks kovo 30-31 dienomis, Vilniuje. Seminarą ves ryški asmenybė Jungtinės Karalystės dailės terapijoje Dr. Margaret Hills de Zárate. Seminaras bus verčiamas į lietuvių kalbą.

Dr. Margaret Hills de Zárate yra dailininkė, dailės terapeutė, tarptautinės dailės psichoterapijos magistro programos vedančioji dėstytoja ir programos vadovė Queen Margaret Universitete (Edinburgas, Škotija). Ji yra patyrusi praktikė, plačiai dirbanti Jungtinėje Karalystėje, Europoje ir Lotynnų Amerikoje. Kaip dailės terapeutė ir konsultantė dirbo Gruzijoje psichosocialinės reabilitacijos centre, pabėgėlių stovykloje Duisi. Dirbo su kovotojų vaikais Kolumbijoje Liaudies advokato Bogotoje kvietimu. Ji pastoviai keliauja ir moko Ispanijoje, Kolumbijoje, Mexico, Čilėje. Pastarojo meto tyrinėjimų srtitis – kultūrinė politika ir skurdo bei nelygybės įtaka.

Seminaro anotacija. 

Atmintis – tarsi milžiniška biblioteka. Ką mes prisimename, o ką užmirštame, kiek tai yra sąmoningas, o kiek pasąmoningas procesas? Seminare nagrinėjama laiko, erdvės, buvimo, nebuvimo, praradimo sąvokos, pagal  D.W. Winnicott’o koncepciją apie tarpinę erdvę ir Roland Barthes’ darbus apie fotografiją. Šios sąvokos susiformuoja tekstuose ir vaizduose kaip kultūros paveldas,  formuoja dalį mūsų estetinio žodyno ir dažnai pasitaiko visame mene, daugybėje formų, kurias mes atpažįstame ir kurios rezuonuoja mumyse bei sužadina, atkuria mūsų gyvenimus. Šiame kontekste yra išryškinama fotografija, kaip praeities testamentas. Seminare šios sąvokos bus nagrinėjamos dailės terapijos metodais. Būtent dailės terapinis procesas pagrįstas tuo, kad reikšmingiausios žmogaus mintys, prisiminimai ir pergyvenimai būdami pasąmoningos kilmės, gali būti greičiau išreikšti vaizdiniais, nei žodžiais. Seminaras skirtas visiems, kas domisi asmens psichologija, asmenybės pasąmonės aspektų raiška kūryboje, mene, specialistams, taikantiems dailės terapijos metodus savo profesiniame darbe. Visų seminaro dalyvių prašoma su savimi atsinešti objektą (daiktą), kuris jiems primena apie kažką svarbaus. Šis dviejų dienų dailės terapijos seminaras grindžiamas teorinėmis paskaitomis ir praktiniais užsiėmimais tarpasmeninėje mokymosi grupėje. Temos teorija pristatoma rytinėse paskaitose, kurias seminaro dalyviai praktiškai galės tyrinėti dailės priemonių pagelba ir kūrybinio proceso metu mažose konfidencialiose grupėse.

Seminaro struktūra:

Seminaro kaina 350 Lt (į kainą įskaičiuota pažymėjimai, priemonės, kavos pertraukos). Dėmesio, atsiradus seminaro rėmėjų, keičiasi kaina! Seminaras vyks Vilniuje, Menų terapijos centre, M.K.Paco g.4. Seminaro dalyvių skaičius ribotas.

Kviečiame registruotis el.paštu a.brazauskaite@gmail.com, nurodant vardą/pavardę, profesiją, amžių, kontaktinį tel., el adresą. Registracija bus patvirtinta, pervedus 50% dalyvio mokesčio į MTC sąskaitą.

MTC rekvizitai:

  • Įmonės kodas: 301523775;
  • B.s. Nr.: LT25 7300 0101 0576 9667;
  • Bankas „Swedbank“, AB;
  • Banko kodas: 73000

Telefonas pasiteiravimui: 865292081