Archyvas – stovyklos

Vasaros stovykla “Mano slaptas šaltinis”

Vasaros atostogos – puiki proga laiką skirti tik sau, pailsėti bei pasisemti naujų impulsų, kūrybinių idėjų savo asmeniniam, dvasiniam bei profesiniam augimui.

MENŲ TERAPIJOS CENTRAS KVIEČIA DALYVAUTI II-OJE PATYRIMINĖJE DAILĖS TERAPIJOS VASAROS STOVYKLOJE „MANO SLAPTAS ŠALTINIS“, 2013.

Dailės terapijos stovykla vyks rugpjūčio 12– 15 dienomis Paberžėje, istorinį bei dvasinį Lietuvos paveldą menančioje vietovėje (Kėdainių rajono šiaurėje, 32 km į šiaurę nuo Kėdainių ir 43 km nuo Panevėžio) – tai Tėvo Stanislovo buvusi tarnystės vieta, yra surinktas jo liturginių rūbų ir reikmenų muziejus, 1863 metų sukilimo muziejus, medinė Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia (pastatyta 1859 m.) – tai ypatinga vieta, kurią būtina aplankyti.

KAM? Patyriminė dailės terapijos vasaros stovykla “Mano slaptas šaltinis” skirta:

 • visiems, kurie domisi asmenybės vidinio pasaulio raiška kūryboje bei asmeniniu augimu kūrybiniame procese;
 • specialistams, kurie taiko savo darbe dailės terapijos metodus ir siekia asmeninio dailės terapijos patyrimo.

KAS? Kviečiame dalyvauti jau antroje patyriminėje dailės terapijos vasaros stovykloje “Mano slaptas šaltinis”. Dalyvavimas šioje stovykloje – tai puiki proga mokytis dailės terapijos metodų asmenino patyrimo būdu,sudaromos sąlygos asmeniškai patirti dailės terapijos poveikį. Stovyklos kursą sudaro 9 praktiniai užsiėmimai (viso: 36 ak. val.), kurių metu skatinamos ne tik asmeninės įžvalgos, bet ir siekiama suprasti konkrečios užduoties poveikį klientui. Bus išduodami Menų terapijos centro dailės terapijos praktinio patyrimo pažymėjimai, viso: 36 val.

Dailės terapija (DT) yra menų terapijų kryptis, psichoterapijos forma, kur dailė taikoma kaip pirminis komunikacijos būdas. Dailės terapijoje kūrybinio proceso tikslas yra ne sukurti gražų paveikslą, bet dailę naudoti, siekiant kliento (individo ar grupės) fizinės, psichinės, socialinės sveikatos ir gerovės stiprinimui. DT proceso pagrindas – tai kūrėjo, meninio produkto ir dailės terapeuto sąveika. Daugiau skaitykite čia.

KODĖL? Dailės terapinis procesas pagrįstas tuo, kad reikšmingiausios žmogaus mintys ir pergyvenimai būdami pasąmoningos kilmės, gali būti greičiau išreikšti vaizdiniais, nei žodžiais. DT metodai yra susiję su kiekviename žmoguje glūdinčiu sugebėjimu projektuoti savo vidinius konfliktus į vizualines formas. Moksliškai įrodyta, kad meninė veikla lavina dešiniojo smegenų pusrutulio galimybes-intuiciją, emocinį intelektą, kūrybą, o tai yra kūrybinio mąstymo pagrindas. Dalyvavimas dailės terapiniame procese- tai galimybė atverti “langą” į savo vidinį pasaulį, spalva ir meno formomis įkūnyti savo jausmus, nuotaikas; tai galimybė pamatyti save naujai bei priimti save visą, tai galimybė tapti labiau emociškai stabilesne, sąmoninga bei atsakinga asmenybe. Galų gale, tai puiki galimybė suteikti laiką sau piešiant bei kuriant.

KAIP? Šiuose užsiėmimuose mokėjimas piešti nėra būtinas. Skatinamas nuoširdus ir spontaniškas dalyvavimas. Užsiėmimo pradžioje, vykstant „apšilimui“, pristatoma ir aptariama užduotis, supažindinama su turimomis medžiagomis (dažai, pieštukai, molis ir kt.), kaip jomis naudotis. Apie vieną valandą vyksta kūrybinis procesas. Po to grupės nariai pristato savo kūrinius ir dalinasi patyrimu.

Bus išduodami Menų terapijos centro dailės terapijos praktinio patyrimo pažymėjimai (viso: 36 val.)! Stovykloje užsiėmimus ves vadovės: Dr. Audronė Brazauskaitė ir Dovilė Jankauskienė. Dr. Audronė Brazauskaitė Jums praves 5 praktinių užsiėmimų ciklą “Pasaulis manyje šiandien”, o Dovilė Jankauskienė praves 5 praktinių užsiėmimų ciklą “Savęs – vis naujo stebuklo atradimo nuotykis”.

Stovyklos struktūra:

 • dalyvių skaičius ribotas;
 • darbas vyks nedidelėse grupėse;
 • visos stovyklos kaina: 500 Lt (įskaičiuotas apgyvendinimas, maitinimas du kartus per dieną, visos stovyklos programa, reikiamos priemonės užsiėmimų metu, dalyvio pažymėjimas);

Gyvenimo sąlygos – asketiškos, tai klebonijos kambariai, kuriuose stovi lovos su jaukiomis rankų darbu siuvinėtomis antklodėmis. Tai tikrai ne „4 žvaigždučių Turkijos kurortas“materialine prasme, bet „7 žvaigždučių dvasinis konfortas“. Tokios sąlygos puikiai tinka vidinei kontempliacijai ir darbui su savimi.

 • gyvensime po 2, 3 ar 5 žmones kambaryje – yra patogios lovos ir patalynė, tačiau užvalkalus patalynei reikia turėti savo;
 • yra karštas vanduo, dušas ir tualetas – lauke;
 • netoliese gyvenamo pastato teka upelis – tai neapsakomai maloni galimybė kiekvieną rytą basomis pabraidyti ir dar žvaliau pradėti dieną.

Registracija vyksta: tel.: 8652 92081; el.p.: menuterapija@gmail.com. Registracija bus patvirtinta pervedus 50 % visos stovyklos sumos į VŠĮ Menų terapijoscentro a.s.: LT25 7300 0101 0576 9667. Laukiame Jūsų laiškų ar skambučių!

 

 

 

Kūrybinė stovykla šeimai Kernavėje

Įgyvendinkite savo svajonę kūrybiškai ir smagiai leisti vasaros atostogas kartu su visa šeima!

MENŲ TERAPIJOS CENTRO KŪRYBINĖ STOVYKLA ŠEIMAI “STEBIU – KURIU – BENDRAUJU” vyks 2013 m. liepos 15 – 19 dienomis “Kernavės Bajorynėje“ (Kernavė).

Stovyklos programos veikla – akcentuojanti kūrybinę saviraišką, asmenybės augimą, tarpusavio santykių gerinimą – yra tinkama ir mažiems vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiems. Mums svarbi visa šeima!

Mes tikime neišsemiamomis asmens galimybėmis, dvasiniu, psichologiniu,fiziniu atsinaujinimu. Daugelis mūsų siekiame fizinės ir dvasinės harmonijos. Na,o laimę ir pilnatvę galime patirti atradus ir pritaikius prigimtinius savo gabumus ir talentus. Juk kiekvienas mūsų esame „kažkam“ talentingas! Ar pagalvojote, kad „meno“ surasti savo talentą ir jį pritaikyti galime mokyti savo atžalas nuo vaikystės ir tokiu būdu „padovanoti“ jiems laimingą ateitį?

Stovyklos metu vyks kūrybinės saviraiškos bei menų terapijų metodų taikymas (šokis – judesys – muzika – dailė – pasaka), atsipalaidavimo, dėmesio susikaupimo, vaizduotės ir intuicijos lavinimo pratimai bei žaidimai. Visų lauks netikėtos pramogos, kūrybos džiaugsmas ir nauji draugai!!!

Stovyklos kaina šeimai:

 • Dviejų asmenų šeimai – 1200 Lt
 • Trijų asmenų šeimai – 1650 Lt
 • Keturių asmenų šeimai – 2000 Lt
 • Penkių asmenų šeimai – 2500 Lt

Į stovyklos kainą įskaičiuotas apgyvendinimas, maitinimas, stovyklos programa šeimai (praktiniai užsiėmimai ir paskaitos), visos užsiėmimų metu reikiamos priemonės. Bendra stovyklos kaina šeimai priklauso nuo šeimos narių skaičiaus, nuo stovyklaujančių vaikų skaičiaus, nuo gyvenimo sąlygų ir maitinimo pasirinkimo.

Trumpai apie stovyklą. 5 dienas leisite ramiame ir jaukiame gamtos prieglobstyje – Kernavėje. Gyvensite šiuolaikiškai įrengtuose kambariuose, tenkinančiuose įvairius šeimų poreikius. Kokybiškai ir skaniai maitinsitės tris kartus per dieną “Kernavės Bajorynės” restorane. Kūrybiškai leisite laiką – vyks kūrybinė programa ir suaugusiems, ir vaikams, ir visai šeimai – kiekviena diena bus užpildyta muzikine ir dailine saviraiškos veikla. Turėsite puikų laisvalaikį gamtoje (maudynės, laužas, pasivažinėjimas dviračiu, žaidimų aikštelė vaikams).

Pamiršite organizacinius rūpesčius – nereikės galvoti nei apie veiklos organizavimą,
nei apie maisto gaminimą. Kūrybiškai leisite laiką nedidelėse grupelėse, kuriose visos pateiktos vadovų užduotys bus pritaikytos pagal vaikų amžių ir nereikalaus specialių meninių žinių ar įgūdžių.

Stovyklos vadovai – kvalifikuoti savo srities specialistai. Registracija vyksta tel.: 869918310, 8 652 92081; ir el.p.: menuterapija@gmail.com

Registruojantis svarbu nurodyti pageidaujančios stovyklauti šeimos dydį (kiek joje suaugusių ir kiek vaikų), nurodyti vaikų amžių bei specialiuosius jų poreikius, jei tokių yra. Taip pat – pageidavimus dėl apgyvendinimo (kelių vietų kambaryje pageidaujate gyventi, svečių namuose ar rąstinio namo dalyje.). Registracija bus patvirtinta pervedus 50 % visos stovyklos sumos (įskaičiuojant stovyklos programos kainą ir apgyvendinimo paslaugas) į VŠĮ Menų terapijos centro a.s.: LT25 7300 0101 0576 9667. Iki pasimatymo stovykloje!

 

 

 

Dienos stovykla vaikams

Jūsų vaikams prasidės ilgai lauktos vasaros atostogos, tačiau Jūs kasrytą vis dar turėsite skubėti į darbus. Ar jau pagalvojote, ką tuo metu veiksJūsų atžalos? Mes siūlome Jums puikią išeitį – kūrybinę stovyklą Vilniuje. Stovykla “STEBIU – KURIU – BENDRAUJU” vyks birželio 11-15 dienomis.

Renkama 6 -11 m. amžiaus grupė. Vieną grupę sudarys iki 10 vaikų, su kuriais dirbs 3 specialistai. Vadovai – patyrę savo srities specialistai (dailininkė pedagogė Jolita Skėrytė, psichologė Dovilė Jankauskienė, dailinikė pedagogė, judesio terapeutė Raima Drasutytė).

Trumpas stovyklos programos aprašymas. Stovykloje dėmesys skiriamas vaikų pastabumo, kūrybinio mąstymo ir kūrybinės raiškos lavinimui. Meninės veiklos naujumas – menų terapijos metodų taikymas, organizuojant kūrybinį procesą.

Tai skatina vaiką geriau suvokti savo individualumą ir socialumą. Kiekviena diena bus užpildyta muzikinės ir dailinės saviraiškos veikla. Vyks įvairių kūrybinių terapijų (šokio – judesio – muzikos – dailės), atsipalaidavimo, dėmesio susikaupimo, vaizduotės ir intuicijos lavinimo pratimai bei žaidimai. Visų užsiėmimų metu bus lavinama vaikų vaizduotė, dėmesys, smulkioji ir stambioji motorika, koordinacija, erdvės pojūtis, sensoriniai pojučiai ir socialiniai igūdžiai.

Kūrybiniai užsiėmimai vyks:

 • Gamtoje: vaikai susipažins su apylinkėmis, stebės aplinką, vaizduos gamtos bei savo nuotaikas (pieš, tapys, eskizuos).
 • Vilniaus dailės galerijose, muziejuose: vaikai nagrinės eksponuojamus meno kūrinius, ieškos temų aktualumo ir visus įspūdžius išreikš savo piešiniuose.
 • MTC patalpose: vaikai žais kūrybinius žaidimus, pieš ir tapys, susipažins su įvairiausiomis dailės technikomis. Muzikuos ir improvizuos skirtingais muzikos instrumentais.

Visų lauks netikėtos pramogos, kūrybos džiaugsmas ir nauji draugai!

Stovyklos mokestis – 450 Lt (į šią sumą įskaičiuotos visos reikiamos medžiagos ir priemonės bei instrumentai; įtraukti visi užsiėmimai, kuriuos ves patyrę savo srities specialistai; įskaičiuotas maitinimas vieną kartą dienoje (pietūs) bei užkandžiai pertraukų metu). Vietų skaičiusribotas.

Registracija vyksta tel.: 868696070 arba 865099875; el.p.: menuterapija@gmail.com

Comments

comments