Įmonėms ir organizacijoms

VŠĮ MENŲ TERAPIJOS CENTRAS KVIEČIA Į

“AKTYVŪS KŪRYBOS METODAI GRUPIŲ FORMAVIMUI“  3 DIENŲ PROGRAMĄ

Šiuolaikinės organizacijos sprendžia eilę iššūkių susijusių su darbuotojų ugdymu, talentų pritraukimu, darbu su skirtingomis kartomis, etninėmis ir socialinėmis grupėmis. Organizacijose daugėja asmenų, su kuriais dirbant kyla įsitraukimo ir lojalumo klausimai. Žmonės vis labiau tikisi komandose patirti kažką unikalaus, ieško daugiau prasmės bei atsisako dirbti su vadovais kurie jais nesirūpina. Visiems šiems iššūkiams spręsti reikalingi šiuolaikiški, kūrybiški metodai.
„Aktyvūs kūrybos metodai grupių formavimui“ programa skirta specialistams dirbantiems su žmonių grupėmis (vadovams, personalo specialistams, koučiariams, dėstytojams, mokytojams, socialiniams darbuotojams ir kt.) ir siekiantiems taikyti inovatyvius darbo metodus, leidžiančius geriau pažinti save ir savo komandos narius.
Pirmasis mūsų universitetas yra žaidimas. Žaidime vaikas patiria ir vysto savo kūrybiškumą ir bendradarbiavimą su šalia esančiu. Programa „Aktyvūs kūrybos metodai grupių formavimui“ grindžiama prigimtiniu asmens sugebėjimu žaisti, kurti ir remiasi dailės terapijos metodais, kurie skatina savistabą kūrybiniame procese. Tai skatina darbuotojų kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, norą dalintis, lavinama intuicija ir gebėjimas suteikti grįžtamąjį ryšį. Programos metu stebima ir reflektuojama kaip asmeninės idėjos įgauna kitokią reikšmę grupinio darbo kontekste, analizuojamos lyderiavimo grupėje ir „buvimo nuošalyje“ situacijos, sprendžiami asmeninio kūrybiškumo ir kūrybiškumo grupėje klausimai.
Šios programos dalyviai nebūtinai turi mokėti piešti, nes piešimas yra tik komunikacijos priemonė ir darbas kaip meno kūrinys nėra vertinamas. Susitikimų metu skatinamas nuoširdus ir spontaniškas dalyvavimas.

„AKTYVŪS KŪRYBOS METODAI GRUPIŲ FORMAVIMUI“ 3 D. PROGRAMA:

• Komandos formavimas ir komandos bendradarbiavimas (2018 birželio 15 d /10.00-17.00). Dalyviai kūrybiniame procese turės galimybę patirti sutelktumą, bendro tikslo ir rezultatų siekimą. Kūrybinių patyrimų metu komandos dalyviai patirs savo asmeninę ir grupės dinamiką, atras savo resursus, nagrinės kas trukdo siekti tikslų. Kūrybinės priemonės leidžia rasti ir išbandyti naujas komandos galimybes. Taikomos grupinės užduotys su moliu, dažais, teptukais ir kt. Dalyviai patirs bendradarbiavimą kūrybos procese. Dailės terapijos metodai skatina reflektuoti procesą vykstantį kūrybos metu. Patyrimų metu įgysite kompetenciją stebėti komandos narių ir savo santykį, mokysimės jį suvokti, kurti ar perkurti. Suvokimą ir patyrimą įtvirtina refleksija grupėje.
• Streso valdymas. Į problemos sprendimą orientuotas patyrimas (2018 birželio 16 d. /10.00-17.00). Didelis stresas trukdo asmens kūrybiškumui, situacijos suvokimui ir tarsi uždaro žmogų į siauro mąstymo tunelį. Naudojant dailės medžiagas ir priemones, įvedant atsipalaidavimo technikas ar žaidimo elementus, išmoksite atsikvėpti, išeiti iš įtampos lauko, pamatyti ir saugiai išreikšti savo jausmus. Mokysitės ieškoti naujų streso įveikos būdų ir papildyti savo energijos rezervuarą. Problemos sprendimo paieška gali būti įdomi, pilna žaismingumo, netikėtumo ir džiaugsmo, radus sprendimą. Kūrybinės užduotys su dažais, moliu ir kt dailės priemonėmis padės pamatyti problemos sprendimą naujai. Išmoksite ne tik kūrybiškai ieškoti problemų sprendimo bet ir pamatyti savo stereotipines reakcijas, bei reagavimo būdus.
Kūrybiškumo vystymas (2018 birželio 17 d. /10.00-17.00). Žaidžiantis žmogus – kūrybiškas žmogus. Kūrybos ir žaidimo metu pamatysite savo resursus, galimybes, nepažintus savo asmenybės klodus, daugiau galimybių bei veiklos scenarijų. Lavinsime kūrybiškumą, ko pasekoje mažėja suklydimo baimė, didėja atvirumas sau, kitiems, aplinkai ir gyvenimui.

Programa vyks 2018 m. birželio mėn. 15-16-17 d. VŠĮ Menų terapijos centre Vilniuje, Žemaitės g.21. 

Programos kaina: Registruojantis iki balandžio 3 d. kaina- 300 Eur. Registruojantis nuo balandžio 3 d. kaina 350 Eur. Registruojantis paskutinę savaitę prieš renginį kaina – 400 Eur. Į kainą įskaičiuotos visos darbo priemonės ir kavos pertraukos. Visi dalyviai gaus VŠĮ Menų terapijos centro kvalifikacinius 24 val. pažymėjimus.

Registruotis į programą prašome menuterapija@gmail.com

Registracija patvirtinama , pervedus 50 proc. sumos į MTC sąskaitą: Rekvizitai:
Viešoji įstaiga “Menų terapijos centras”
Įmonės kodas: 301523775
B.s. Nr.: LT25 7300 0101 0576 9667
Bankas „Swedbank“, AB
Banko kodas: 73000

Svarbu: Pranešus apie nedalyvavimą, likus 2 mėnesiams iki seminaro gražinama 80% sumokėto mokesčio suma. Pranešus vėliau, mokestis negrąžinamas.

Vietų skaičius grupėje ribotas.

PROGRAMOS AUTORĖS IR VADOVĖS:
AUDRONĖ BRAZAUSKAITĖ, soc. m. daktarė, dailės terapeutė, dailės terapijos profesijos pradininkė Lietuvoje. VŠĮ Menų terapijos centras steigėja ir vadovė. LSMU Reabilitacijos klinikos lektorė. Lietuvos dailės terapijos taikymo asociacijos LDTTA tarybos narė Turi daugiau nei 20 metų dailės terapijos praktinę patirtį, bendradarbiauja su Roehampton ir Hertfordšyro universitetais (UK) nuolat keldama savo kompetenciją ir žinias. Darbe remiasi raidos ir psichoanalitiniu požiūriais. Teikia dailės terapijos paslaugas individualiai ir grupėje.
DOVILĖ JANKAUSKIENĖ, psichologė, Geštalto specialistė, dailės terapeutė. Baigusi supervizijų ir koučingo 2 metų studijas. Lietuvos dailės terapijos taikymo asociacijos LDTTA tarybos narė. Nuo 2014 m. LDTA pirmininkė. Hiperaktyvių vaikų, su elgesio problemų turinčių vaikų ir paauglių grupių vadovė. Teikia dailės terapijos paslaugas individualiai ir grupėje.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kūrybiškumo seminarai verslui. Kūrybinis (dailės, muzikos, judesio) procesas skatina darbuotojų kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, norą dalintis. Dažnai šalutinis tokių grupių veiksnys yra juokas ir bendrumo jausmas.

KAS? Dailės raiškos užsiėmimai verslo atstovams suteikia galimybes atgaivinti ir vėl patirti savo spontanišką kūrybiškumą, žaidimo procesą, leidžia būti jame, atrasti bei atskleisti naujas, dar neatskleistas savo asmenybės kūrybiškas puses, patirti bendros komandinės ir asmeninės kūrybos džiaugsmą, bei privalumus.

KODĖL? Moksliškai įrodyta, kad meninė veikla lavina dešiniojo smegenų pusrutulio galimybes – intuiciją, emocinį intelektą, kūrybą, o tai yra kūrybinio mąstymo pagrindas. Šiuose užsiėmimuose kiekvienas turi galimybes patirti ir išgyventi netikėtas situacijas, kurios čia ir dabar vyksta dailės užsiėmimų metu. Užsiėmimų procese integruojami dailės terapijos metodai, kurie skatina užsiėmimų dalyvių įžvalgą bei refleksiją.

KAIP? Šiuose užsiėmimuose mokėjimas piešti nėra būtinas. Skatinamas nuoširdus ir spontaniškas dalyvavimas. Užsiėmimo pradžioje, vykstant „apšilimui“, pristatoma ir aptariama užduotis, supažindinama su turimomis medžiagomis (dažai, pieštukai, molis ir kt.). Tuomet vyksta kūrybinis procesas. Po to grupės nariai pristato savo kūrinius. Užsiėmimų metu kiekvieno dalyvio idėjos, kūrybiniai impulsai yra pastiprinami visų dalyvių, senos idėjos išskleidžiamos naujais aspektais ir atrandami netikėti bendri sprendimai. Vienos užduoties atlikimas ir refleksija trunka apie 2 val.

KAM? Tokie užsiėmimai vedami komandos formavimo, asmenybės kūrybiškumo skatinimo, konfliktų sprendimo ir kt. tikslais. Tokių užsiėmimų užduočių ir refleksijų tikslas – stebėti ir reflektuoti kaip asmeninės idėjos įgauna kitokią reikšmę grupinio darbo kontekste, lyderiavimo grupėje ir „buvimo nuošalyje“ situacijas, asmeninio kūrybiškumo ir kūrybiškumo grupėje klausimai. Dailės saviraiškos metodai taikytini daugeliui visuomenės grupių, kurios jaučia poreikį kūrybiniame procese stebėti, vystyti ir atrasti naujus savo asmenybės bruožus ir galimybes.

Rengėme kūrybiškumo seminarus: Žmogaus studijų centro „Vadovų akademijai“, Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro profesinei komandai, Lietuvos laisvosios rinkos instituto profesinei komandai, IT kompanijai ALNA, PRIMUM ESSE profesinei komandai, DHL Lietuva komandai, AIR BALTIC CORPORATION Vilniaus filialo komandai, vykdėme bendrą projektą su „STEP’AS – TOBULĖJIMO SPRENDIMAI“.

Telefonai pasiteiravimui ir registracijai: 865099875, 865292081
El. pašto adresas: menuterapija@gmail.com

Comments

comments