Seminaras “Simbolio radimas ir įkūnijimas dailės terapijoje”

Menų terapijos centras kviečia gegužės 3 d. į teorinį praktinį seminarą ”Simbolio radimas ir įkūnijimas dailės terapijoje”. Seminaro vadovės: dr. Audronė Brazauskaitė ir Dovilė Jankauskienė.

Kaip ir kodėl  simboliai naudojami dailės terapijoje? Dailės terapijos pionierės M.Naumberg žodžiais  – dailė -tai būdas išsakyti sumišusius, ne iki galo suprastus jausmus, siekiant suteikti jiems aiškumo ir tvarkos. Vienas žymiausių XX a. Meno teoretikų -Herbert‘as Read‘as sako- visa dailės istorija-tai vizualinio suvokimo būdų istorija, atspindinti kaip žmogus mato pasaulį…Menas yra realybės konstravimas. Menininkas visais laikais yra savo amžiaus dvasios instrumentas ir oratorius. Jis sąmonigai ir pasąmoningai suteikia formą savo laikmečio prigimčiai ir vertybėms, teigė analitinės psichologijos kūrėjas K.G.Jungas. K.G.Jungas plačiai nagrinėjo simbolius žmonijos mene ir tyrinėjo jų sąsajas su asmens psichika- žmogus, turėdamas savo įgimtą polinkį kurti simbolius, pasąmoningai transformuoja objektus arba formas į simbolius ir išreiškia juos tiek religijoje, tiek vizualiniame mene. Simboliai- vienintelė universali žmonijos sukurta kalba, bendra visoms kultūroms ir nesikeičianti per visą žmonijos istoriją. Kaip sako Erichas Frommas- simbolių kalba-tai pamiršta kalba, kurią svarbu suprasti norint išsiaiškinti sapnų, mitų, pasakų, piešinių reikšmę. Simbolių kalba – tai kalba, kurioje išorinis pasaulis yra vidinio pasaulio – mūsų sielų ir protų simbolis.

Seminarą sudaro paskaita ir patyriminiai užsiėmimai. Patyriminiuoe dailės terapijos užsiėmimuose praktiškai tyrinėsime iškylančius asmeninius simbolius, sieksime atskleisti jų daugiaprasmiškumą, pajusti simbolio gydomąją galią, siekiant savęs pažinimo. Diskutuosime apie kūrybos prasmę, metaforinės, simbolinės kūrybinės raiškos naudą mums šiandien.

Seminaras vyks Menų terapijos centre, M. K. Paco g., Vilniuje. Seminaro kaina yra 260 lt. (į kainą įskaičiuotos visos priemonės ir medžiagos darbui, kavos pertraukos, pažymėjimai).

Registracija vyksta tel.:  8 652 92081;   ir el.p.: menuterapija@gmail.com. Registruojantis svarbu nurodyti vardą/pavardę, amžių, profesiją, kontaktinę informaciją. Registracija bus patvirtinta pervedus 50 % visos seminaro sumos į VŠĮ Menų terapijos centro a.s.: Įmonės kodas: 301523775 , B.s. Nr.: LT25 7300 0101 0576 9667, Bankas „Swedbank“, AB, Banko kodas: 73000

SEMINARO DIENOTVARKĖ BUS IŠSIŲSTA, UŽSIREGISTRAVUSIEMS. SEMINARE VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS.