Seminaras “Simbolio radimas ir įkūnijimas DAILĖS TERAPIJOJE”

MENŲ TERAPIJOS CENTRASkviečia į teorinį – praktinį seminarą “Simbolio radimas ir įkūnijimas DAILĖS TERAPIJOJE” 2013 m. BIRŽELIO 28-29 dienomis.

Seminaro vadovės: dr. Audronė Brazauskaitė ir Dovilė Jankauskienė.

Simboliai – vienintelė universali žmonijos sukurta kalba, bendra visoms kultūroms ir nesikeičianti per visą žmonijos istoriją. Kaip sako Vokietijos ir JAV psichologas Erichas Frommas – simbolių kalba – tai pamiršta kalba, kurią svarbu suprasti norint išsiaiškinti sapnų, mitų, pasakų, piešinių reikšmę. Simbolių kalba – tai kalba, kurioje išorinis pasaulis yra vidinio pasaulio – mūsų sielų ir protų simbolis. Analitinės psichologijos kūrėjas K.G.Jungas plačiai nagrinėjo simbolius žmonijos mene ir tyrinėjo jų sąsajas su asmens psichika. ”Kai tik man pavykdavo emocijas paversti vaizdais, t.y. rasti tuos vaizdus , kurie jas išreiškia, ateidavo vidinis nusiraminimas“-sakė K.G.Jungas – žmogus, turėdamas savo įgimtą polinkį kurti simbolius, pasąmoningai transformuoja objektus arba formas į simbolius ir išreiškia juos tiek religijoje, tiek vizualiniame mene. Menininkas visais laikais yra savo amžiaus dvasios instrumentas ir oratorius. Jis sąmonigai ir pasąmoningai suteikia formą savo laikmečio prigimčiai ir vertybėms- teigė K.G.Jungas. Dailės terapijos pionierės M.Naumberg žodžiais – dailė -tai būdas išsakyti sumišusius, ne iki galo suprastus jausmus, siekiant suteikti jiems aiškumo ir tvarkos. Dailės terapijos procesas grindžiamas prielaida, kad esmingiausios žmogaus mintys ir emocijos, kylančios iš pasąmonės, išreiškiamos veikiau vaizdais, o ne žodiais. Kaip sako vienas žymiausių XX a. meno teoretikų Herbert‘as Read‘as- visa dailės istorija-tai vizualinio suvokimo būdų istorija, atspindinti kaip žmogus mato pasaulį… Menas yra realybės konstravimas.

Seminarą sudarys: teorinė dalis (paskaitos) ir praktiniai – patyriminiai užsiėmimai. Seminaro paskaitoje pristatysime apibendrintą teorinę medžiagą apie simbolius. Patyriminiuoe dailės terapijos užsiėmimuose praktiškai tyrinėsime, iškylančius asmeninius simbolius, sieksime atskleisti jų daugiaprasmiškumą, pajusti simbolio gydomąją galią, siekiant savęs pažinimo. Diskutuosime apie kūrybos prasmę, metaforinės, simbolinės kūrybinės raiškos naudą mums.

Seminaro kaina yra 350 lt. (į kainą įskaičiuotos visos priemonės ir medžiagos darbui, kavos pertraukos, pažymėjimai). Registracija vyksta tel.: 8 652 92081; ir el.p.: menuterapija@gmail.com .

Registruojantis svarbu nurodyti vardą/pavardę, amžių, profesiją, kontaktinę informaciją. Registracija bus patvirtinta pervedus 50 % visos seminaro sumos į VŠĮ Menų terapijos centro a.s.: Įmonėskodas: 301523775 , B.s. Nr.: LT25 7300 0101 0576 9667, Bankas „Swedbank“, AB,Banko kodas: 73000

Seminaro dienotvarkė bus išsiųsta, užsiregistravusiems dalyviams. Seminare vietų skaičius ribotas.