Kviečiame dalyvauti dailės terapijos teoriniame praktiniame seminare

SPALVOS IR ATSPALVIAI: SIMBOLIKA, SUVOKIMAS, PRAKTINIS TAIKYMAS20220113_164018

Seminaras vyks š. m. balandžio 30 d. ZOOM platformoje, pradžia 10.00, pabaiga 17.00

Spalva yra jėga, kuri tiesiogiai veikia sielą, sako Vasilyj Kandinskij. Spalvas matome kasdieną, taip, tik dieną , kai Žemę apšviečia Saulės šviesa. Tamsoje matome tik spalvų atspalvius.  Kaip mes suvokiame spalvas , kokias reikšmes joms suteikiame ? Spalvos gali turėti įtakos mūsų fizinei ir psichinei būsenai, o spalvų simbolikos istorija yra labai sena, siekianti ankstyvąsias žmonijos kultūras. Šiame teoriniame-praktiniame dailės terapijos seminare Jūs sužinosite spalvų simboliką istorijos eigoje, spalvų suvokimo aspektus, kai kurias spalvų teorijas, psichologines spalvų reikšmes konsultavime.  Praktinėje seminaro dalyje dalyvausite patirtinėse veiklose, kuriose  dailės terapijos metodų pagalba, naudojant spalvų reikšmes, galėsite prisiliesti prie savo vidinio pasaulio, išsinešti naujų patirčių bei įžvalgų.

Seminaras skirtas dailės terapeutams, psichoterapeutams, psichologams ir visiems besidomintiems tema.

Seminarą veda dailės terapeutė dr. Audronė Brazauskaitė

20220113_163438

AUDRONĖ BRAZAUSKAITĖ, soc. m. daktarė, dailės terapeutė, dailės terapijos profesijos pradininkė LT, dailės terapijos supervizorė. Lietuvos dailės terapijos asociacijos (LDTA) tikroji narė, LDTA garbės narė, EFAT (Europos dailės terapijos federacija) tikroji narė. VŠĮ Menų terapijos centras steigėja ir vadovė. 1997 m. dalyvavo įsteigiant Lietuvos dailės terapijos taikymo asocijaciją . Turinti daugiau nei 25 metų dailės terapijos praktinę patirtį. Dirbo tarpžinybinėse darbo grupėse LR SAM, siekiant dailės terapeuto profesijos įteisinimo Lietuvoje. Dirbo LDTTA, LSMU, VDA KF darbo grupėje, kuriant pirmąją LT antros pakopos jungtinę programą “Dailės terapija”. Nuo 2015 m. iki 2022 m. LSMU Reabilitacijos klinikos lektorė antros pakopos jungtinėje programoje DAILĖS TERAPIJA (VDA KF-LSMU). Nuo 2015 iki 2021 LSMU atstovė ECARTE. Nuo 2021 m. VU  Medicinos F lektorė antros pakopos jungtinėje programoje DAILĖS TERAPIJA, programos komiteto narė. Dėsto pagrindinį studijų dalyką –dailės terapiją. Vadovauja magistro baigiamiesiems darbams. Knygos “Vaikų dailės terapinis aspektas” autorė (Vilnius: Gimtasis Žodis, 2004) , knygos „Modernaus meno socialinė reikšmė: Meniniai – socialiniai performansai“ bendraautorė (Vilnius: Menų terapijos centras, 2015), sudarytoja knygos „Menas, terapija, sveikata“, Kaunas, 2016. Kvalifikacinių programų bendraautorė (kartu su Dovile Jankauskiene):  “Dailės terapijos metodų taikymo galimybės” ( nuo 2009 m.), “Dailės terapijos metodai vaikams” (nuo 2016m.),  ““Aktyvūs kūrybos metodai grupių formavimui(nuo 2016 m.) . Daugelio seminarų autorė, konferencijų organizatorė. Darbe remiasi raidos ir psichoanalitiniu požiūriais. Teikia dailės terapijos paslaugas individualiai ir grupėje.

Seminarą sudaro:

1 teorinė paskaita, 2 patyriminės veiklos, patyriminių veiklų refleksijos.

Pradžia 10.00 – pabaiga 17.00

Dalyvių skaičius ribotas, seminare dalyvaus daugiausia 12 dalyvių.

Dalyviai  turi turėti dailės priemones patyriminėms veikloms

Bus išduodami VŠĮ Menų terapijos centro 8 ak. Val. kvalifikaciniai pažymėjimai

Seminaro kaina 65 Eur

Mokestį rašome pervesti į sąskaitą SEB  LT59 7044 0001 2561 2099

KONTAKTAI PASITEIRAVIMUI: menuterapija@gmail.com ; WhatsApp +37065292081

ATSILIEPIMAI PO PRAĖJUSIO  SEMINARO

Dėkinga Audronei už susistemintą teorinę medžiagą apie spalvas ir natūraliai iš to kilusias praktines užduotis. Asmeninis patyrimas atliekant užduotis, suteikė galimybę suvokti spalvų galią ir impulsą spontaniškai išreikšti savo pozityvias ir negatyvias emocijas, leido išgyventi spalvų ambivalentiškumą kaip asmenybės vidinį konfliktą ir jo įveiką. Naudinga buvo patirti ir struktūruotos darbų refleksijos naudą. Tokie seminarai, vedami profesionaliai ir jautriai, naudingi ir profesiniam, ir asmeniniam augimui.

Gera buvo atpažinti savo ryšį su spalvomis ir pajusti kitų žmonių spalvų išgyvenimą. Užsiėmimai padėjo įžeminti tai, kas vyko viduje.
Ačiū, labai lauksiu kitų panašių užsiėmimų. Seminaras, buvo labai įdomus, praturtinantis naudingomis žiniomis ir praktiniu patyrimu. Smagu buvo pasinerti į spalvas, pačiai patiriant, piešiant. Nekantrauju išbandyti. darbe su klientais.
Ačiū jums!
Seminaras praturtino, atradau daug naujo per praktines patirtis. Tokios iš pirmo žvilgsnio paprastos užduotys, jas atlikus, iškėlė šių dienų skaudžias realijas, o paskutinioji, trečia užduotis – nustebino. Įkvėpdama spalvą, jaučiau, kaip visas kūnas išspinduliuoja tą spalvą.
Man seminare buvo labai naudinga susidėlioti visas turimas žinias, kai ką naujo išgirsti, nes labai plati tema ir tikrai man buvo naudinga atsirinkti, nes buvo pateikti svarbiausi akcentai, kad nenuklysti į lankas besidomint šia tema.