Dailės terapija virtualiai

Dailės terapija virtualiaiJpeg

Menų terapijos centras siūlo dailės terapijos paslaugas online/internetu/virtualiai. Visa žmonija šiuo metu išgyvena netikėtas ir sunkias patirtis – privalomą socialinę izoliaciją. Situacijos, kurios nepriklauso nuo mūsų ir kurių negalime kontroliuoti dažnai sukelia sunkių emocinių, psichologinių išgyvenimų. COV 19 virusio pandemijos  metu, daugelis iš mūsų yra priverstinai įstrigę namuose. Ši situacija gali sukelti depresijos ar nerimo riziką. Nerimas dėl nežinomo (toks kaip mūsų rizika susirgti COVID-19) gali hiperaktyvinti smegenų baimės centrą amygdala. Psichologinio streso padaryta žala organizmo ląstelėms sukelia imuninį atsaką, dėl kurio mes tampame imlesni svetimam patogenui. Lėtinis nerimas dėl COVID-19 gali sustiprinti mūsų pažeidžiamumą virusų atžvilgiu, nes sutrinka imuninė funkcija.

Visada buvo gyventojų grupių, gyvenusių su ribotais socialiniais kontaktais: kaliniai arba pacientai, atsigaunantys po medicininių procedūrų, kurioms reikalingas izoliacijos laikotarpis. Buvo atlikta daug tyrimų kaip žmonės jaučiasi, kai praleidžia didelę laiko dalį savo izoliacijoje. Tyrimai parodė, kad tokiose situacijose padeda dailės terapija.

Dailės terapija yra psichoterapijos forma, kur dailė naudojama kaip terapijos priemonė. Dailės terapijos poveikis yra gerai ištirtas. Tyrimai parodė, kad dailės terapija sumažino kalinių depresiją ir privertė juos labiau jaustis kontroliuojant savo gyvenimą; palengvino pabėgėlių vaikų, vėžiu sergančių pacientų, gydomų chemoterapija, tuberkulioze sergančių pacientų, kamieninių ląstelių transplantacijos ar kaulų čiulpų transplantacijos pacientų nerimą ir depresiją bei kitų situacijų, kai pasikeitus aplinkybėms ir padidėjus socialinei izoliacijai buvo paveikta žmonių psichinė sveikata.

Dailės terapija nėra panacėja, tačiau jos taikymas kovojant su depresija socialinėje izoliacijoje yra gerai moksliškai ištirtas.

Dailės terapinis procesas pagrįstas tuo, kad reikšmingiausios žmogaus mintys ir pergyvenimai būdami pasąmoningos kilmės, gali būti greičiau išreikšti vaizdiniais, nei žodžiais. Dailės terapijos (DT) metodai yra susiję su kiekviename žmoguje glūdinčiu sugebėjimu projektuoti savo vidinius išgyvenimus, jausmus į vizualines formas. Kai asmuo išreiškia savo emocinį patyrimą vaizduodamas /piešdamas, jis emociškai atsipalaiduoja ir labai dažnai įgyja sugebėjimą apibūdinti žodžiais tai, ką sunku buvo įvardinti. Tai leidžia brandžiau suvokti probleminę situaciją ir ją priimti bei konstruktyviai spręsti. Dailės produktas tampa kaip asmens vidinio pasaulio dokumentas, kuris, laikui bėgant gali keistis, jį galime stebėti.

Dailės terapija virtualiai

Dailės terapija virtualiai suteikia saugų socialinį atstumą pandemijos ir karantino metu, psichologinę paramą bei emocinės ir kūrybinės raiškos galimybę. Be to, toks dailės terapijos taikymo būdas tinkamas asmenims, gyvenantiems dideliame atstume iki teikiamos paslaugos betarpiškai. Dailės terapijos klientas/dalyvis turėtų turėti savo dailės priemones. Kuo įvairesnes dailės priemones turės dalyvis, tuo didesnį pasirinkimą jis turės dailės terapijos proceso metu. Dailės terapijos sesijos vyksta pasirinktose internetinėse platformose Skype, FB Mesendžeryje, Watsup. Susitikimo vieta turėtų būti rami, kad kliento neblaškytų pašaliniai trukdžiai.

Siūlome individualią dailės terapiją virtualiai, skirtą individualiam asmeniui. Tai vieno kliento ir dailės terapeuto darbas, paprastai vyksta kartą savaitėje tuo pačiu laiku su tuo pačiu dailės terapeutu. Tokiame dailės terapijos procese visas dėmesys yra skiriamas darbui su kliento asmeniška emocine bei gyvenimiška patirtimi. Dailės terapijos metu dalyvis gali išreikšti jį lydinčius sunkius jausmus (nerimą, baimę ir kt.) įvairiomis pasirinktomis dailės priemonėmis ir kalbėtis apie tai su dailės terapeutu. Šiame procese spalva, linija, skirtingomis dailės formomis bei priemonėmis įkūnijami jausmai, išgyvenimai, visa, ką sunku įvardinti žodžiais. Nereikia būti talentingu dailėje, kad pajustumėte dailės terapijos naudą. Mokėjimas piešti tikrai nėra būtinas, kartais tai yra privalumas. Sukurti dailės vaizdiniai padės savęs pažinimo, priėmimo procese. Viskas, kas nutinka dailės terapijos metu yra konfidencialu. 1 užsiėmimo trukmė iki 60 min. Dailės terapijos trukmė priklauso nuo individualaus atvejo ir susitariama pirmo susitikimo metu.

KREIPTIS el.paštu menuterapija@gmail.com