Vasaros stovykla “Mano slaptas šaltinis”

Vasaros atostogos – puiki proga laiką skirti tik sau, pailsėti bei pasisemti naujų impulsų, kūrybinių idėjų savo asmeniniam, dvasiniam bei profesiniam augimui.

MENŲ TERAPIJOS CENTRAS KVIEČIA DALYVAUTI II-OJE PATYRIMINĖJE DAILĖS TERAPIJOS VASAROS STOVYKLOJE „MANO SLAPTAS ŠALTINIS“, 2013.

Dailės terapijos stovykla vyks rugpjūčio 12– 15 dienomis Paberžėje, istorinį bei dvasinį Lietuvos paveldą menančioje vietovėje (Kėdainių rajono šiaurėje, 32 km į šiaurę nuo Kėdainių ir 43 km nuo Panevėžio) – tai Tėvo Stanislovo buvusi tarnystės vieta, yra surinktas jo liturginių rūbų ir reikmenų muziejus, 1863 metų sukilimo muziejus, medinė Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia (pastatyta 1859 m.) – tai ypatinga vieta, kurią būtina aplankyti.

KAM? Patyriminė dailės terapijos vasaros stovykla “Mano slaptas šaltinis” skirta:

  • visiems, kurie domisi asmenybės vidinio pasaulio raiška kūryboje bei asmeniniu augimu kūrybiniame procese;
  • specialistams, kurie taiko savo darbe dailės terapijos metodus ir siekia asmeninio dailės terapijos patyrimo.

KAS? Kviečiame dalyvauti jau antroje patyriminėje dailės terapijos vasaros stovykloje “Mano slaptas šaltinis”. Dalyvavimas šioje stovykloje – tai puiki proga mokytis dailės terapijos metodų asmenino patyrimo būdu,sudaromos sąlygos asmeniškai patirti dailės terapijos poveikį. Stovyklos kursą sudaro 9 praktiniai užsiėmimai (viso: 36 ak. val.), kurių metu skatinamos ne tik asmeninės įžvalgos, bet ir siekiama suprasti konkrečios užduoties poveikį klientui. Bus išduodami Menų terapijos centro dailės terapijos praktinio patyrimo pažymėjimai, viso: 36 val.

Dailės terapija (DT) yra menų terapijų kryptis, psichoterapijos forma, kur dailė taikoma kaip pirminis komunikacijos būdas. Dailės terapijoje kūrybinio proceso tikslas yra ne sukurti gražų paveikslą, bet dailę naudoti, siekiant kliento (individo ar grupės) fizinės, psichinės, socialinės sveikatos ir gerovės stiprinimui. DT proceso pagrindas – tai kūrėjo, meninio produkto ir dailės terapeuto sąveika. Daugiau skaitykite čia.

KODĖL? Dailės terapinis procesas pagrįstas tuo, kad reikšmingiausios žmogaus mintys ir pergyvenimai būdami pasąmoningos kilmės, gali būti greičiau išreikšti vaizdiniais, nei žodžiais. DT metodai yra susiję su kiekviename žmoguje glūdinčiu sugebėjimu projektuoti savo vidinius konfliktus į vizualines formas. Moksliškai įrodyta, kad meninė veikla lavina dešiniojo smegenų pusrutulio galimybes-intuiciją, emocinį intelektą, kūrybą, o tai yra kūrybinio mąstymo pagrindas. Dalyvavimas dailės terapiniame procese- tai galimybė atverti “langą” į savo vidinį pasaulį, spalva ir meno formomis įkūnyti savo jausmus, nuotaikas; tai galimybė pamatyti save naujai bei priimti save visą, tai galimybė tapti labiau emociškai stabilesne, sąmoninga bei atsakinga asmenybe. Galų gale, tai puiki galimybė suteikti laiką sau piešiant bei kuriant.

KAIP? Šiuose užsiėmimuose mokėjimas piešti nėra būtinas. Skatinamas nuoširdus ir spontaniškas dalyvavimas. Užsiėmimo pradžioje, vykstant „apšilimui“, pristatoma ir aptariama užduotis, supažindinama su turimomis medžiagomis (dažai, pieštukai, molis ir kt.), kaip jomis naudotis. Apie vieną valandą vyksta kūrybinis procesas. Po to grupės nariai pristato savo kūrinius ir dalinasi patyrimu.

Bus išduodami Menų terapijos centro dailės terapijos praktinio patyrimo pažymėjimai (viso: 36 val.)! Stovykloje užsiėmimus ves vadovės: Dr. Audronė Brazauskaitė ir Dovilė Jankauskienė. Dr. Audronė Brazauskaitė Jums praves 5 praktinių užsiėmimų ciklą “Pasaulis manyje šiandien”, o Dovilė Jankauskienė praves 5 praktinių užsiėmimų ciklą “Savęs – vis naujo stebuklo atradimo nuotykis”.

Stovyklos struktūra:

  • dalyvių skaičius ribotas;
  • darbas vyks nedidelėse grupėse;
  • visos stovyklos kaina: 500 Lt (įskaičiuotas apgyvendinimas, maitinimas du kartus per dieną, visos stovyklos programa, reikiamos priemonės užsiėmimų metu, dalyvio pažymėjimas);

Gyvenimo sąlygos – asketiškos, tai klebonijos kambariai, kuriuose stovi lovos su jaukiomis rankų darbu siuvinėtomis antklodėmis. Tai tikrai ne „4 žvaigždučių Turkijos kurortas“materialine prasme, bet „7 žvaigždučių dvasinis konfortas“. Tokios sąlygos puikiai tinka vidinei kontempliacijai ir darbui su savimi.

  • gyvensime po 2, 3 ar 5 žmones kambaryje – yra patogios lovos ir patalynė, tačiau užvalkalus patalynei reikia turėti savo;
  • yra karštas vanduo, dušas ir tualetas – lauke;
  • netoliese gyvenamo pastato teka upelis – tai neapsakomai maloni galimybė kiekvieną rytą basomis pabraidyti ir dar žvaliau pradėti dieną.

Registracija vyksta: tel.: 8652 92081; el.p.: menuterapija@gmail.com

Registracija bus patvirtinta pervedus 50 % visos stovyklos sumos į VŠĮ Menų terapijoscentro a.s.: LT25 7300 0101 0576 9667.

Laukiame Jūsų laiškų ar skambučių!